Belize’de Yelken: Caye Caulker – Placencia

Maceracı Kate bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Orta Amerika’nın daha iyi olabileceğini düşünmemiştim – ve sonra Belize’ye gittim. Belize’yi bir varış noktası olarak hiç hayal etmedim. İstediğimi biliyordum, ama Nikaragua’nın yaptığı gibi hayal gücümü işgal etmedi.

Bu ülkede, insan kurbanları, rahat Karayip Adaları ve şimdiye kadar gördüğünüz en turkuaz su ile dolu bir Maya harabeleri ve mağaralar ülkesi buldum.

Yolculuğumun doruk noktası, şimdiye kadarki yılın en sevdiğim macerasıydı: Raggamuffin turlarıyla üç gün boyunca Belize kıyılarında yelken.

Arkadaşım Alex ile birkaç ay önce Belize hakkında konuşuyordum ve birkaç yıl önce yaptığını ve inanılmaz bir zaman geçirdiğini söyleyerek bu yolculuğu önerdi. Googled – harika görünüyordu. Ama üç gün boyunca 350 $ ‘a biraz dik.

Erisa ve ben turumuzdan sonra birlikte Belize’ye seyahat etmeye karar verdik ve Belize’yi dört gözle beklerken, Erisa için çok daha büyük bir seyahat rüyasıydı. Bu yolculuğun sokağında olacağını biliyordum.

Onları atmalı mıyım? Ona sordum. “Bana uyumlu bir yolculuk yapıp yapamayacaklarını gördün mü? Seninle ayıracağım. ”

“EVET!” haykırdı. “Neden olmasın?”

“Eh. Ödemeyi umursamıyorum. ” Bu günlerde sitede nadiren comps veya reklam yaptığımı fark etmiş olabilirsiniz. Eskiden bir ton yapardım, ama çok fazla baskı. Bu günlerin yaklaşık% 98’ini yaptığım cebinden ödeme yaparken tercih ettiğinizi biliyorum. Comp’dan sonra comp’dan başka bir şey olmayan seyahat bloglarına dayanamıyorum. İstediğim yere gitmeyi, istediğimi yapmayı ve ne istediğimi yazmayı tercih ediyorum.

Ama… eğer bu yolculuğa çıksaydım, yine de bunun hakkında yazıyordum. Neden onları atıp ne dediklerini görmüyorsun?

Raggamuffin turları e -posta ile attı ve bana bir yazı karşılığında ücretsiz bir seyir sundu. Tekliflerini kabul ettim ve Comp’ın değerini ERISA ile ayırdım, her birimiz yarısı ödüyoruz.

Karayipler Caye Caulker adasından üç gün cennette yola çıktık.

İçindekiler

Belize’de yelken
Rendezvous caye
Tütün Caye
Ekip
En iyi anlar
Placencia
Belize’de Yelken: Bilmelisin
Belize Yelken: Paket servisi

Belize’de yelken

Teknemiz, suyun üzerinde bir ağ da dahil olmak üzere, gemide rahatlamak için çok fazla alanı olan zarif bir beyaz katamarandı.

Her gün floresan turkuaz sularında birkaç saat yelken açacaktı. Resif çevresindeki su oldukça sığdır ve neredeyse her zaman altını görebilirsiniz.

İlk şnorkelimiz ve yüzme molalarımız sabahın ortasında gerçekleşti. Mürettebat bizi bir mini turda çıkaracak ve bize yaban hayatını gösterecekti. Daha sonra balıkçılık için mızrak tabancasını çıkardılar.

Sırada öğle yemeği oldu. Yemek evrensel olarak lezzetli oldu. Akşam yemekleri seçilecek tonlarca yemek vardı; Öğle yemekleri daha basit ama doyurucu ve doldurma. Çerezler ve cips yemekler arasında çıkacaktı. Ve aldığım diğer benzer gezilerin aksine, yemek yapmamız gerekmiyordu. Yaşasın!

Öğle yemeğinden biraz daha yelken açtıktan sonra başka bir şnorkel turu için durduk.

Bitirdiğimizde, Rum Punch’a çıktı. Ve o zamana kadar görünmediği için minnettarım. Bu seyir için özellikle açık bar olduğu için çılgın bir içme içme macerasına dönüşmesi kolay olurdu, ama sanırım günün çoğunda ayık kaldık.

Daha sonra bir adada gece kamp kurarız, lezzetli bir akşam yemeği yiyebilir ve yatağa düşene kadar içeceklerin akmasını sağlardık.

Rendezvous caye

O adaya bak. Gerçek mi gerçek?! Bir çizgi film gibi görünüyor!

Bizim ilk gecemiz ıssız rendezvous caye için geçti. Hayatımda hiç ıssız bir adada kalmadım ve bu garip bir duyguydu!

Küçük bir çadır şehri kurduk ve şnorkel için dışarı çıktık. Bu ada kelimenin tam anlamıyla resif üstünde, bu yüzden şnorkelle yüzme bizim yelken gibi olağanüstü olağanüstü!

Işıksız olmasına rağmen, Rendezvous Caye’de bazı tuvaletler de dahil olmak üzere birkaç tesis var. Ayrıca adada kalan birkaç bakıcı da var, birer birer vardiya var.

Tütün Caye

Tütün Caye başka bir küçük adaydı, ama Rendezvous Caye’ye kıyasla çok kozmopolit hissetti! Burada her gün Dangriga’dan gelen tekneler, basit bir konaklama koleksiyonu var ve birkaç düzine kişi bu adaya evini çağırıyor.

Tütün Caye ayrıca bira (teknede yoktu) ve wifi ile bir bar var. İster inanın ister inanmayın, kendimi WiFi’den uzak tuttum. Bu gezi dijital bir detoksdu.

Ekip

Raggamuff adamları karşılaştığım en komik (en profesyonel!) Rehberlerden bazıları. Hikayeler ve müziklerle doludurlar ve her zaman yüzlerinde gülümserler.

Dürüst olmak gerekirse, Erisa ve ben tüm yolculuğu onlarla takıldı. Yanlarımız ağrıyana kadar bizi güldürdüler.

Kaptan Kevin bizi güvende tuttu ve evet, saçlarıDoğal olarak bu şekilde büyür.

Bir noktada rastgele dedi ki, “SHAGGY’nin ben olmadığını nasıl söylediğini biliyor musun?… Bendim.”

Neredeyse ölüyordum.

Ayrıca, aynı saçlarımız vardı. ve üçüncü güne kadar aynı bronz.

Dane bir buçuk jambon oldu. Eğer bir şaka, sohbet ya da fotoğrafın parçası olmasaydı, kendini içeri atardı!

Chris. Dünya gezgin ve yerleşik beyefendi.

Ona silah dedim. Nedenini görebilirsiniz.

Ve Ellio. Aslında bizi akşam yemeğimiz için avladı, okyanus katından kabuklu kabuklar kaptı.

İşte teknede dolaşan bir video:

Raggamuffin, Caye Caulker’daki daha pahalı kıyafetlerden biridir, ancak bunun nedeni yüksek kalitede olmalarıdır. Ekipman birinci sınıf, geziler iyi organize ve mürettebat harika. Birçok şirket bir günlük yelken gezisini daha ucuza yapacak, ancak bunu da yapmayacaklar. (Raggamuffin, böyle üç günlük bir gezi yapan tek şirket.)

En iyi anlar

Bu yolculukta çok fazla mutluluk vardı ve gemide birkaç dakika onu büyülü yaptı.

Yunuslar gördüğümüz gün! İlk günümüzde, bazı yunuslar tekneye yüzdü ve yanımızda yüzdü. Daha önce Vahşi’de yunuslar gördüm (Plettenberg Körfezi, Güney Afrika’da) ve umarım bu manzaradan asla yorulmam.

Öğleden sonra 90’ların R & B’ye yivli. Beni tanıyorsanız, 90’ların R & B’nin muhtemelen tüm zamanların en sevdiğim müzik türü olduğunu biliyorsunuz. Bu benim çocukluğum. 1995’in en büyük hitlerini duymak harika bir geri dönüştü.

Sabah Pavlus bir barracuda yakaladı. Yüksek drama! Bir film gibiydi ve herkes eylemi izlemek için toplandı. Onu sarabilir mi? O yaptı. Biz o gece akşam yemeği için vardı ve lezzetli oldu.

Gece Tütün Caye’de bir dans partisi vardı. Son gecemizde, teknede dans müziğini alıp doğaçlama bir limbo yarışması attık. Ayrıca, o gece rom yumrukumu gizlediğiniz için teşekkürler, kimin adlandırılmamış.

Placencia

Tur, güneyde bir sahil kasabası olan Placencia’da sona erdi. Ve dürüst olacağım – Erisa ve ben orada olduğumuz süre boyunca sefiliydik. Son üç gündür muazzam bir yüksek sürüyorduk (El Salvador’dan bu yana geçen ay için bahsetmiyorum) ve ani son müthiş bir yükseklikten düşmek gibiydi.

Kokteyllerimize ağladık.

Mürettebat bizi bıraktıktan hemen sonra ayrılmak zorunda kaldı. (Tek bir gecede Caye Caulker’a geri dönüyorlar.) Ve birkaç gün boyunca diğer yolcularımızla takılmak, karaoke şarkı söylemek ve sahilde ürpertici olsa da, mürettebatımızı kaçırdık ve onlar hakkında konuşmayı bırakamadık.

Placencia plajları, daha kuzeyde adalarda gördüğümüz kadar güzel değildi. Su karanlık ve opaktı, Karayipler’in ticari markası değil. Plajın çoğu temizdi, ancak bazı alanlar çöp ile doluydu. Kasaba uykulu ve yaşlı gezginlere yönelik görünüyordu.

İki gün sonra Erisa ve ben tekrar mürettebatımızla takılmak için Caye Caulker’a doğru yola çıktık. HA! Ve şimdiye kadarki en iyi karardı. Bir patlama oldu.

Belize’de Yelken: Bilmelisin

Bu Belize yelken gezisini kendiniz düşünüyorsanız, bilmeniz gereken bazı şeyler:

Tüm geziler çarpıcı katamaran almaz – küçük gruplar sadece bir şnorkel günlük gezisi için devam ettim yelkenli alıyor ve karşılaştırıldığında çok küçük görünüyor.

Kalabalık çoğunlukla otuzlu yaşlarında çiftlerdi, ancak birkaç solo gezgin, bazı arkadaşlarımız, bir grup kardeşimiz ve o yaş grubunun dışındaki avuç insanlarımız vardı. İnsanlar çoğunlukla ABD ve Avustralya’nın yanı sıra Kanada, İngiltere, Norveç ve Arnavutluk’tan geldi (sizi unutacağımı sanmıyorum, Erisa!).

Grubu gerçekten beğendim. Bence fiyat noktası genç bir backpacker parti gezisi olmasını engelledi.

Bir ton güçlü güneş kremi getirin ve günde birkaç kez yeniden uygulayın. Kolayca yanarsanız, şnorkelle dalış yaparken mayonun üstüne bir gömlek veya döküntü koruyucusu giymenizi tavsiye ederim – sırtınızı yakmak çok kolaydır. Ekstra uyanık olun ve örtün.

Tütün Caye’ye gelene kadar bu seyahatte gerçekten duş yok. Güven bana, onları kaçırmayacaksın. Yine de her iki adada tuvalet var. Ve teknede bir tuvalet varken, üç günde bir kez kullandım. Erisa ve ben aradığım gibi herkes okyanusta ya da faciliseas’a işliyordu. Utanç yok!

Web sitesinin söylediklerine rağmen, yastıklar dahil değildir. Bir polar gibi uyumaya ya da uyumaya rahat bir şey getirin.

Tütün Caye’de düşen hindistancevizi için dikkat edin. Düşen bir hindistancevizi çarptıysanız ölebilirsin. Altında durmaktan ve hatta bazen palmiye ağaçlarının altında yürümekten kaçındım. Bir hindistancevizi düştüğünü gördüm ve beni korkuttu.

Belize Yelken: Paket servisi

Bu seyir Orta Amerika’da yaptığım en iyi şeylerden biriydi. Baştan sona saf bir zevkti. Yeterince tavsiye edemem!

Belize, diğer Orta Amerika ülkelerine kıyasla pahalıdır (Kosta Rika hariç) – fiyatlar ABD ile eşittir. Belize’den hızlanan veya fiyatlar nedeniyle tamamen atlayan birkaç backpackers ile tanıştım.

Belize’yi atlamayın. BTBuna değer. Çok çarpıcı ve harika ve insanlar çok arkadaş canlısı. Hayallerimin tropikal cennetine şimdiye kadar bulduğum en yakın şey – evet, küçük mısır adasından bile daha fazla!

Kişisel bir notta, bu gezi dört yıl önce Endonezya’daki gemi enkazımdan kurtulmamda önemli bir adımdı. Uzun zaman geçmiş olsa da, özellikle hava kötü olduğunda veya tekne kötü durumda olduğunda, birçok tekne gezisinde hala korkuyorum. Ancak katamaranın kalitesi, mürettebatın profesyonelliği ve sadece gündüz yelken yaptığımız ve sakin sularda kaldığımız gerçeği arasında bir kez korkmadım!

Dürüst olmak gerekirse, kendimi bu yolculuğun birkaç gün daha uzun olmasını dilerken buldum. Kesinlikle beş günlük bir yolculuk, hatta bir haftalık gezi yapmak için bir pazar olduğunu düşünüyorum. Duşlar en azından her gün sağlanır.

Yolculuk çok kısa olduğu için, seyahat eden gezginlerimi ve haftalık Hırvatistan gezim gibi geçmiş gezilerde de tanımadığımı hissediyorum. Ya da belki de bu sadece her zaman mürettebatla takıldım. Her iki durumda da, bir saniyenin bir kısmında daha uzun bir yolculuğa atlardım!

Sonraki okuyun:

Belize’de yalnız kadın seyahat – güvenli mi?

Temel Bilgi: Raggamuffin Tours’un gecede Belize Yelken Yolculuğu üç gün iki gece sürüyor ve Caye Caulker’dan Placencia’ya yelken açıyor. Gezinin maliyeti 350 USD.
Fiyat aralığınızın dışındaysa, ancak yine de Belize Barrier Resifi’ne şnorkelle dalmak istiyorsanız, Raggamuffin, Hol Chan ve Shark Ray Alley de dahil olmak üzere üç siteyi 70 USD karşılığında kontrol eden bir günlük şnorkel gezisi sunuyor. (Bana ücretsiz bir günlük gezi de sundular.)
Placencia’da, 60 $ BZD (30 $ USD) için paylaşılan banyo ile rahat çiftlere sahip olan Lydia’nın konukevinde kaldık. İnternet en iyi ihtimalle vasat oldu. Placencia’daki diğer konaklamada en iyi oranları burada bulabilirsiniz.
Placencia’da yiyecek açısından, Rumfish’te mükemmel bir üst düzey yemek yedik. Muhtemelen Orta Amerika’da sahip olduğum en güzel yemek oldu! Tipsy orkinos eğlenceli bir bar ve iyi gündelik yiyecek ve kasabada bulduğum en iyi internet ile restoran oldu.
Yolculuktan sonra, yaklaşık beş saat süren Placencia’dan Belize City’ye 6:00 ot otobüs aldık ve yaklaşık 40 $ BZD (20 $ USD) maliyetine inanıyorum. Ayrıca ülkenin herhangi bir yerinde, seyahat süresini büyük ölçüde azaltacak Belize City üzerinden uçabilirsiniz.
Belize’ye gitmeden önce seyahat sigortası satın aldığınızdan emin olun. Bir şey ters giderse, seyahat sigortası finansal olarak ele alındığınızdan emin olacaktır. Dünya göçebelerini kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.

Bana ücretsiz üç günlük yelken gezisi sunduğu için Raggamuffin Tours’a çok teşekkürler. Yine de teknik olarak yarısı ödedim, çünkü comp değerini ERISA ile ayırdım. Tüm görüşler, her zamanki gibi, kendim.

Belize’de bir yelken gezisi yapar mısın?

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *