Yolculuk almanın gizli maliyetleri

yolculuklar her şey dahil doğalarıyla bilinir. Yolculuk için bir kez fiyat ödersiniz ve daha fazlasını ödemeyi beklemezsiniz. Ancak, bu genellikle böyle değildir. Özellikle bir aile olduğunuzda, ekstra maliyetler, etkinlikler ve hizmetler için ödeme yapmanız muhtemeldir. Birçok kruvaziyer hattı, bazıları zorunlu, bazıları ise isteğe bağlı olan ücret uygular. Yine de maliyetleri azaltmak için ekstra ücretlerden ve yöntemlerden kaçınmanın yolları vardır. Aşağıda, seyirinizle birlikte gelebilecek gizli ücretler ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinizdir.

Toplu taşıma

İlk olarak, ulaşım beklenmedik masraflar sağlayabilir. Kendinizi kalkış limanına götürmeniz gerekecek. Bu uçuşlar, otobüs yolculuğu veya özel bir transfer içerebilir. Tasarruf etmek için, evinizin veya varış noktanızın yakınında bir kalkış bağlantı noktası seçmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca uygun fiyatlı bir havayolu tarafından hizmet verilen bir tane de arayabilirsiniz. Ayrıca, otomobilinizi limana park etmeniz de tavsiye edilmez, çünkü size mal olacaktır.

Ayrıca, durduğunuz limanlara ve limanlara ulaşım için ödeme yapmanız gerekecektir. Seyirler normalde belirli yerlerde ve destinasyonlarda günlük gezi duraklarından oluşur. Yeri gerçekten keşfetmek istiyorsanız, ulaşım için ödeme yapmanız gerekecektir. Neyse ki önceden planladığınızda bu maliyetleri hesaba katabilir ve önceden bazı sürüşler rezervasyonu yapabilirsiniz. Hedeflerinizde ulaşım için ödeme yapmak kesinlikle buna değer, ancak bütçeniz ve planlarınız için bunu aklınızda bulundurmanız gerekir.

Düşük maliyetli seyahat sigortası bulmak için bir platform olarak bilinen Moneypug sitesine göre, kalkış limanınızdaki tekneyi veya durdurduğunuz diğer bağlantı noktalarından herhangi birini kaçırırsanız ek maliyetler de olabilir. Seyire yakalamak için gereken ek ulaşımı kapsayacak seyahat sigortası almak iyi bir fikir olabilir.

Geziler

Gezileriniz sırasında ulaşımlara ek olarak, yerel yiyecekleri yemek ve aktiviteler yapmak isteyeceksiniz. Bunlar paraya mal oluyor. Genellikle seyir kendi gezilerini düzenleyecek ve bunun için çok daha fazla ücret alacaktır. Bundan kaçınmalısınız ve bağlantı noktalarında dururken kendi işinizi yapmak için elinizden geleni yapmalısınız. Seyirler zaten çok ortak ve kapsayıcıdır, bu yüzden limanlarda durmak, tekneden uzaklaşmak ve ailenizle kaliteli zaman geçirmek için müthiş bir zamandır. Kendi başınıza keşfetmek çok daha tatmin edici ve
unutulmaz. Bağımsız faaliyetlere sahip olmak, seyir hattının planladığı gezilerden daha ucuzdur.

Yiyecek ve İçecekler

Birçok yolculuk, seyir fiyatına yiyecek ve içeceklerin dahil edildiğini bildirirken, ek ücretler olabilir. Bu, ıstakoz, biftek, havyar ve daha fazlası gibi en pahalı gıda maddelerini içerir. Kruvaziyer fiyatı alkol maliyetlerini içermeyebilir. Belki bira ve beyaz şarap dahildir, ancak kokteyller ve çekimler değildir. Ne yemek ve içmek istediğinize ve nelerin dahil edileceğine bağlıdır. Yolculuğa çıkmadan önce ne için olduğunuzu bilmek en iyisidir. Alkollü içeceklerin dahil olmadığını biliyorsanız,
Bunun için planlayacaksın. Süslü yemekler için ekstra ödeme yapmak isteyeceğinizi biliyorsanız, hazır olacaksınız.

Sigorta

İnsanların düşünmediği bir diğer önemli maliyet de sigorta. Bir yolculuk almanın seyahatin en kolay versiyonu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak işler yanlış gidebilir. Bir limandan bir ayrılmayı kaçırmanız gerekirse, taşıma gibi temel şeyleri kapsamak isteyeceksiniz. Bu gereklidir, ancak neyi riske atacağınızı ve neyi ele almak istediğinizi bilmelisiniz.

Ailenizi bir seyirde ne zaman alacağınız hakkında düşünmeniz gereken birkaç maliyet vardır, ancak ne için olduğunuzu çok daha fazla biliyorsunuz, çok daha fazlası ekstra maliyetlerden kaçınabilir ve planlayabileceksiniz. onlara. Yolculuklar rahatlamalı olmalı ve biraz ekstra paraya ihtiyacınız olacağını bilmek, daha iyi bir zaman geçirmenize ve daha fazla geri dönebilmenize yardımcı olacaktır. Önceden planlayın, ihtiyacınız olandan çok daha fazla tasarruf edin ve daha iyi olacaksınız.

İlişkili

Kuzeydoğu Florida’da bir bariyer adası olan Amelia Islandamelia Adası’nda gizli hazine bulmak, doğal güzellik, mükemmel plajlar ve büyüleyici hanların yanındaki lüks tatil köyleriyle doludur. Aileler ada çapında Geocaching Challenge’a katılabilir veya bu macera dolu tatil destinasyonunda tüm hafta sonu için korsan oynayabilir.
4 Ekim 2010 “Plaj Tatilleri” nde

Tek bir anne olarak bekar anne seyir tatilini biraz bir paradoks. Konum tatil yapabilir, ancak günler ve geceler hala yemek pişirirken, temizlik, disiplin ve çocuklarınız için sürekli iş gibi hissediyorlar. Normalde tatilden, benim-boşluktan bulanık bir duygu ile geri dönüyorum.…
14 Kasım 2019in “Konuk Yazar”

7 Aileler için Özel Maceralar San Diegowith’i kontrol eden tatiller hızlı yaklaşıyor, aile için kış tatillerini düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Soğuk havadan kaçmak isteyenler için San Diego, MI’da yüksek olan müthiş bir seçenektir.D-70’ler sonbaharda ve kışın 60’ların ortalarında. Bu çocuk dostu hedef de favori…
4 Kasım 2021in “California”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *