Pinot Noir – Neden bu kadar yanlış yorumlanmış + 9 favorilerimizden

parlak Ruby’den ışıltılı kırmızı meyve lezzetleri ile tuzlu ve baharatla parıldayan derin koyu kırmızı, Pinot Noir inanılmaz çeşitli bir şaraptır. Tam burada keşfetmeye değer spektrum boyunca dokuz.

Muhtemelen en yanlış yorumlanan kırmızı şarap çeşitlerinden biri olan Pinot Noir, kendi yarışını çalıştırmayı sever. Aynı Pinot Noir’in tadını tamamen değiştiren iki farklı şekilli camdan içmenin bile.

Bu tekniği birkaç yıl önce öğrendik.

Tam olarak, yanlış stemware kullanmaktan ne kadar adalet yapmadığımız çok sayıda harika Pinot şişesinin tam olarak sorgulamamızı sağladı.

Ve Pinot Noir ile zorluk çeken sadece ABD’li tüketiciler değil. Arkadaşımızın yanı sıra fantastik şarap üreticisi Lisa McGuigan’ın dediği gibi:

“Pinot Noir, hem bağda hem de şaraphanede davranabiliyorsanız olağanüstü bir sanatçı.”

Ancak bu başlıca üzümü iradenize bükebildiğinizde (ve elbette en iyi cama sahipsiniz), karmaşık lezzet profili orta gövdesini gizleyen en lezzetli çok yönlü kırmızı şarap değil, biriyle ödüllendirilirsiniz.

Ve eğer sabırlı ve Willpower’a sahipseniz, on yıl kadar bırakabiliyorsanız size defalarca geri ödeyecektir.

Kendi yaşamının ötesinde, Pinot Noir harika şeyler yapmaya devam ediyor.

Bu Amerikan tek malt viski, Westward Distillery’den değerlendirmemize göz atın, iki yılı aşkın bir süredir eski pinot noir varillerinde, viski yepyeni bir tat derinliği getiriyor.

Ve yazdığımız bu üç Avustralya zanaat ruhu, Pinot Noir’in de bir dizi yöntemde etkisini hissediyor.

Ancak konunun kalbine geri döndüğünüzde, tam burada tercih ettiğiniz Pinot Noirs’ten dokuzu, denetlemeniz gereken:

1. Lisa McGuigan Platinum Koleksiyonu Pinot Noir (2015) – Wrattonbully, SA

Pinot Noir hattının daha zengin, daha cesur tarafında, bu kırmızı şarap Lisa’nın el becerisini ve bu kadar zorlu bir çeşitle becerisini gösteriyor. Zengin, ipeksi ve yoğun, bu Pinot’un tuzlu tarafının harika bir örneğidir.

Üzüm bütün olarak bırakıldı, ancak bastırmadan önce 20 gün boyunca fermente olmanın yanı sıra dokuz ay boyunca eski Fransız meşe olgunlaştı. Ancak bundan çok daha fazlası olduğunu hissediyorum!

Lisa McGuigan Platinum Collection Pinot Noir’i buradan satın alın.

2. De Beaurepaire Perceval Pinot Noir (2019) – Rylstone, NSW

Zengin kiraz, ravent, ahududu, çilek ve dünyevi ile orta gövdeli – aynı zamanda meşe vanilya ipuçları, bu kırmızı şarap Fransa’da keşfedeceğiniz bordo tarzında son derece fazla.

De Beaurepaire ailesinin burgundiyen mirası ve bağın orgundian mirası olabildiğince yakın olan Terroir, bu tam olarak onların amacı. Bu kırmızı şarap,% 30’u yeni varillerde olan Fransız meşe olarak 12 ay harcıyor.

De Beaurepaire Perceval Pinot Noir’i buradan satın alın.

3. Holm Oak Pinot Noir Emlak Yetiştirildi (2021) – Tamar Vadisi, TAS

Bu serin iklim kırmızı şarabı, çilek dokunuşlarının yanı sıra burun üzerinde çok daha fazla kiraz ve damak üzerinde karmaşık lezzetle sonuçlanan çok sayıda koyu kiraz var. Güzel uzun bir yüzeye ve büyük bir yapıya sahip sulu, ipeksi yapılar, birçok manzara potansiyeli (Bec Duffy, Holm Oak’ın sahibi ödüllü-en az 10 yılı güçlendiriyor.

Bu Pinot, Tamar Vadisi’nde Fransız meşe olarak olgunlaşan, yeni bir ila dört yaşındaki fıçılarda 3/4-10 ay boyunca olgunlaşan köklü emlak yetiştirilen üzümlerden yapılmıştır.

Buradan Holm Oak Pinot Noir’i satın alın.

4. Holm Oak Pinot Noir Protege (2022) – Tamar Vadisi, Tas

Daha önce bahsettiğimiz Holm Oak’ın tuzlu baharatlı tek bağ Pinot’undan oldukça farklı olan protege, Pinot Noir’in yumuşak meyve notları göz önünde bulundurularak yapılır. Aynı şekilde bu şarapların gövdesindeki en hafiftir.

Üzüm, meyve ileri aromatiklerini kasıtlı olarak ortaya çıkaran maya kullanılarak 10 gün boyunca derileriyle fermente edilir. Şarap daha sonra tanklarda olgunlaşır, böylece kırmızıya meşe yoktur.

Bu Pinot’un odak noktası, ideal günlük şarap yanı sıra parlak ve parlak olmaya son derece büyüktür. Bunu belirttikten sonra, oyun eti ve mavi peynir gibi güçlü aromalı yiyecekler kadar dayanmak için hala güçlü, bu yüzden moralin de azalması değil.

Holm Oak Protege Pinot Noir’i buradan satın alın.

5. Hayalet Rock Wines’in Climat Pinot Noir (2020) – Cradle Coast, Tas

Muhteşem bir Tazmanya şaraphanesinden gelen bu organik tek vineyard yinelemesi, pinotların tam olarak ne kadar olduğunu gösteriyor. Hafif çiçek aromaları ve bu şarap içinde yatanın tam tersini gösteren parlak renk gösteriyor.

Etkileyici yoğun baharat, biber, tütün ve aynı zamanda sulu bir asitlik ve kremsi ağız hissi ile uyulan ilk yudumdan deri sıçrama. Yüzey de uzun süre takılmıyor, ancak bu sadece bir tat daha almak istemenizi sağlıyor.

Bu kırmızı şarap için üzümler, işlenen küçük bir iki hektarlık küçük bir blok üzerinde organik olarak yetiştirilir.En iyi organik yöntemler için asma-vine ve üzümlerin hasatta ideal durumda olduğunu garanti etmek.

Ghost Rock’ın Climat Pinot Noir’i buradan satın alın.

6. Tamar Ridge Rezerv Pinot Noir (2019) – Tamar Vadisi, TAS

Tazmanya’daki serin iklimlerin yanı sıra Stonier Terroir gerçekten Pinot Noir’e uyuyor ve Tamar Ridge’in Rezerv Pinot bunun harika bir örneği. Koyu meyvelerin yanı sıra erik, lezzet ve kırmızı şarabın lezzetli bir yapısı, güzel bir uzun yüzeyle harika bir denge üretir.

Bu karmaşık kırmızı şarap, yıllık bir şey değil, Tamar Ridge sadece rezerv çeşitlerini dikkate değer vintagesle serbest bırakıyor, bu yüzden özellikle bunlara dikkat etmeye değer.

Buradan Tamar Ridge Pinot Noir Reserve satın alın.

7. Howard Park Flint Rock Pinot Noir (2020) – Fantastic Southern, WA

Avustralya’nın en önemli kırmızı şarap bölgesinden, bu Pinot, çeşitliliğin harika bir örneğidir: bir şekilde aynı zamanda hassas ve sağlam, yumuşak bir ipeklik ve bu imzalı koyu kirazın birçoğu.

İki ayrı alt bölgeden gelen üzümler – Sporongurup ve ülkenin en eski alt bölgesi olan Barker’ı yükleyin – lezzet seviyeleri ve gerçekten tatmin edici kırmızı bir şaraba çakışır.

Howard Park Flint Rock Pinot Noir’i buradan satın alın.

8. Petaluma Pinot Noir (2021) – Central Otago, NZ

Genel olarak Yeni Zelanda ve spesifik olarak Orta Otago, mükemmel Pinot Noir oluşturmak için iyi anlaşılmıştır. Bu kırmızı şarap, ipeksi pürüzsüz bir orta patates öncesi ve ince bir ferahlatıcı tanen kaplamasının yanı sıra canlılık, koyu meyve aromaları ve hafif bir kiraz asansörü gösterir.

Petaluma, paslanmaz çelikte fermente edilmiş bir dizi dikkate değer bağ alanından üzüm seçer ve% 25’i yeni Fransız meşesine girer.

Petaluma Pinot Noir’i buradan satın alın.

9. Tempus İki Kalay Çeşitliliği Pinot Chardonnay (2013) – Adelaide Hills, SA

Bunun hile olduğuna inanabilirsiniz, ancak köpüklü kırmızı şarabı görmezden gelmek bir hata olur. Kabarcıklı içtiğimizin çoğunun en azından Pinot Noir’e sahip olduğu ve bu yönün şarap üzerinde derin bir etkisi var.

Premium Pinot Noir’in yanı sıra Lees’te 48 aylık Adelaide Hills’den Chardonnay üzümlerinden yapılmış olan bu köpüklü, şık gevrek asit ve yumuşak kremsi kompleks kaplama ile birlikte taze beyaz şeftali ve hassas çilek aromaları sergiliyor.

Bu bir müze sürümü (kendim manzara kırmızı şarabı ile mücadele ediyorum), ancak tam olarak Pinot’un ve bu konu için Chardonnay’ın ne kadar iyi olduğunu gösteriyor.

Bu hikayeden memnunsanız, diğer kırmızı şarap değerlendirmelerimizden birkaçını burada incelemelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *