Amerika’da Tren Seyahati Üzerine Düşünceler

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantılarını içerir. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masrafla tazminat yapacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaşın

Sık sık ABD’nin ne yapmadığı diğer ülkelerin ne olduğu soruluyor. Cevabım her zaman aynı: çok daha kapsamlı bir tren sistemi.

Trenleri severim.

Japonya’nın pürüzsüz mermi trenlerinden Avusturya’nın birinci sınıf otomobilleri ve kamyonlarındaki imkansız rahat otomobillere ve kamyonlara, Raylar üzerindeki yüce üst düzey yolculuğa, Güney Afrika’daki mavi trene kadar, unutulmaz seyahat deneyimlerimden bazıları yer aldı. Trenler, aynı zamanda kırsal ruloyu koltuğumun rahatlığından izlemek, seyahat ederken gevşemek için tercih ettiğim yöntemlerden biri.

Şimdi, bu Amerika ile ne bitirmeli?

Amerika Birleşik Devletleri, şimdiye kadar bulunduğum birçok otomobil odaklı ülke. Massachusetts memleketimde, iyi arkadaşlarımdan biri, mümkün olan en kısa sürede iznini alamadığı için bir tuhaftı. Lisanslarını yirmili yaşlarında aldım ve bunlardan birkaçının hala izni yok!

Sonuç olarak, uzun mesafeli tren seyahati Amerika’da dünyanın diğer bölgelerinde olduğu kadar yaygın değildir. Zamanınızın çoğunu şehirlerde geçirmediğiniz sürece, araba ve kamyon olmadan geçmenin zor olduğu bir ülkede, tren sistemi, Milano’dan alabileceğiniz İtalya’da olduğu kadar çağdaş ve kapsamlı değildir. Napoli, 480 mil uzaklıkta, yüksek hızlı trende dört saatten fazla bir sürede.

Buna karşılık, Richmond’a Savannah biraz daha kısa bir mesafe, 466 mil ve 10 saatten fazla sürüyor.

Buna ek olarak, tren seyahatinin dünyadaki otobüs seyahatinden neredeyse çok daha maliyetli olsa da, ABD’deki trenlerin orantısız olarak pahalı olma eğiliminde olduğunu ve ayrıca bir otobüsün masrafı ve aynı zamanda büyük bir alan olduğunu keşfettim. Kısmen ucuz otobüs güzergahlarının yaygınlığı nedeniyle bir tren.

Yani Amerikan tren seyahatinin zorlukları var. Ancak bu, ABD’de trenle seyahat etmek buna değmez.

ABD’yi Amtrak tarafından seyahat etmek

“Tren zorlansın.” Bu, gün içinde İngiltere’de bir slogandı ve tren seyahati hakkında tam olarak nasıl hissettiğimi temsil ettiği için onu seviyorum.

Trene binmek bırakma ile ilgilidir. Planlarda olmayan ve kesinlikle otobüslerde veya arabalarda olmayan seyahatleri eğitmek için bir basitlik olduğuna inanıyorum. Pürüzsüz, ücretsiz ve yol ayarlandı.

Bu, sürüşünüze ilgi duyduğunuz, gazınızın tükenmediğinden emin olmak, yağmur fırtınalarında uyanık kalmanın ve güneşten önce hala fotoğraf çekebileceğiniz yerlere ulaşmaya çalıştığınız bir yolculuğa önemli bir kontrasttır. iner. (Her gün birkaç saat boyunca eşinizle kapalı bir alanda barışı kapalı bir alanda tutmaktan bahsetmiyorum bile!)

Ve böylece bu tren gezisi New Orleans’tan Charleston’a giden yolculuğum için ideal Coda oldu. Aylar önce Amtrak benimle iletişime geçti ve bana ücretsiz uzun mesafeli bir tren yolculuğu sağladı; Zamanlama mükemmeldi, aynı zamanda Charleston’dan Washington DC’ye Amtrak Palmetto Trenini seçtim, Carolinas ve Virginia ile on saatlik bir yolculuk. Bu gerçekten rotanın sadece küçük bir parçası – Palmetto, Savannah’dan New York’a kadar tüm koşuda Charleston, Richmond, DC, Baltimore, Wilmington ve Philadelphia’dan.

Yol gezisi kontrol ile ilgiliydi.

Tren onu terk etmekle ilgiliydi.

Bununla birlikte, arkanıza yaslanacak bir şey yoktu, aynı zamanda dünyanın geçişini, belki de biraz kontrol ettiklerini ve işe yetişmeyi görecekti. Şaşırtıcı derecede nadir bir şey.

Şirket sınıf arabasındaydım. Şirket sınıfının Amtrak’taki temel faydaları, çok daha fazla bacak odası, çok daha fazla depolama, katlama tepsileri ve elektrik prizleri olan daha büyük, güzel koltuklardır. (Başka bir deyişle, trende çalışacak veya besteleyecekseniz, şirket olmak istediğiniz yerdir.)

Bununla birlikte, Amtrak’taki Business Class House hakkında bir şey değil – bunu birçok Avrupa ülkesindeki ekonomik iklim sınıfıyla karşılaştırırdım. Fişlerin yanı sıra biraz daha iyi koltuklarla biraz daha büyük. Hiçbir wifi, yanı sıra arabalar ve kamyon eski görünüyordu. (Geçmişte, Boston’dan DC’ye koşan “üstün sınıf” tren olan Acela’ya seyahat ettim ve bu tren Avrupa’daki birinci sınıfla eşit.)

ABD’de tren seyahati pahalı olsa da, en az birkaç hafta önceden rezervasyon yaptırırsanız Charleston-DC yolculuğunu 100 doların altında bulabilirsiniz. Son dakika rezervasyonları 200 dolardan fazla harcayabilir. Şirket sınıfı masrafları her birimiz ek 48 $.

Charleston gibi büyük bir merkez olmayan bir şehirden pahalı uçabilir. Neyse ki, trenle seyahat etmek, destinasyonlar için premium ücretler eklemez lBunları ve bu nedenle trene binmek uçmaktan daha ucuz olacak şekilde çalışabilir. Deneyim, elbette, uçmaktan çok daha iyi!

Gelecekte Amtrak’a büyük genişlemeler görüp görmeyeceğimizi gerçekten soruyorum. Bu, kampanya yaparken her politikacının öncelik verdiği bir şeydir, ancak göreve başlar başlamaz kayboluyor gibi görünüyor. Uzun mesafeli tren yolculuğunun Amerika’da çok daha tipik olduğunu görmek istiyorum, aynı zamanda gelişmiş ve çok daha kapsamlı bir yol ağına sahip, ancak büyük değişiklikler görüyor olsaydı gerçekten hiçbir konseptim yok Önümüzdeki on yıl içinde.

Amtrak’a Charleston’dan DC’ye Palmetto’da iki bilet teklif ettiği için çok teşekkürler. Şirket sınıfına yükseltme için para ödedim. Tüm görüşler, her zamanki gibi, kendim.

Amerika’da trenle seyahat ettiniz mi? Buna neye inanıyorsun?

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaşın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *