Gerçekten özel bir jet uçuşu ne kadar?

“Özel jet” kelimelerini düşündüğünüzde akla ne geliyor? Muhtemelen milyonerleri, film yıldızlarını, politikacıları veya zaten üst düzey lüksleri karşılayabilen varlıklıları düşünüyorsunuz. Elbette, coşkulu bir şekilde zengin ve özel jetler el ele verme eğilimindedir, ancak bu uçuşlardan birini almanın çok sayıda ailenin bütçesinin kapsamından uzak olmadığına inanır mısınız? Kesinlikle herkes için bir olasılık değil, ama düşündüğünüz kadar imkansız olmayabilir. Peki, özel bir jet uçuşu ne kadar?

Bir bakışta fiyatlandırma

Özel olarak uçmak isterken, fiyatlar aradığınız şeye göre değişebilir. Açıkçası ticari bir uçak daha küçük bir jetten daha pahalıya mal olacak, ancak ailenizin bu kadar devasa bir şeye ihtiyacı yok. Örneğin, bir turboprop düzleminin iç kısmı kabaca daha büyük bir SUV büyüklüğündedir ve 6 ila 8 yolcu oturabilir.

Bunu akılda tutarak, özel uçuşları seçerken fiyatlandırma için iki farklı seçenek vardır. Talep üzerine veya sabit ücret fiyatlandırma seçeneği seçebilirsiniz.

Talep Üzerine Fiyatlandırma

Talep üzerine fiyatlandırma çok dalgalanıyor. Buna katkıda bulunan faktörler, çizilen uçak türü, o uçağın mevcudiyeti ve ayrılma yerinize ne kadar yakın olduğudur. Tıpkı herhangi bir uçuş gibi, seyahatinizin süresi de toplam maliyeti etkileyecektir.

Bu nedenle, daha küçük bir uçak hala daha büyük bir uçağın maliyeti, ancak fiyatı düşük tutmak için yeterli olması gerekir. Ayrıca, yerel havaalanınızda bir hangarda rahat oturan bir uçak, bulunduğunuz yere ulaşmak için altı eyaletten uçması gerekenden daha az maliyetli olacaktır. Yeterince basit, değil mi?

Tipik olarak, bu tür bir uçuş rezervasyonu yaparken bir ajanla uğraşacaksınız. Fiyatlandırmayı etkileyen faktörleri analiz edecekler, size en yakın uçakları bulacaklar ve size en iyi fiyatlarla mevcut seçenekleri sunacaklar. Bu, yakın olmayan bir uçak için çirkin bir miktar harcamayı ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Ayrıca, bir gidiş -dönüş uçuşunun iki yönlü uçuştan daha pahalı olup olmayacağını da inceleyeceklerdir. Fiyatlar çok hızlı değişebileceğinden, her iki gezi için iki farklı uçak kullanmak daha mantıklı olabilir. Temsilci ayrıca, zaten uçuş yolunuzu seyahat etmek için ayarlanmış benzer bir uçak önerebilir, bu da farklı maliyetlerden tasarruf etmenize gerçekten yardımcı olabilir.

Sabit oran fiyatlandırması

Bu seçenek çok daha basittir ve genellikle belirli bir şirkete üyelik gerektirir. Sabit fiyatlandırma, bir oranda kilitlenerek toplam maliyetinizi tamamen bütçelemenin daha kolay bir yolunu sunar. Her şirketin maliyetleri değişecektir, bu da doğru şirketi bulmayı mümkün olduğunca tasarruf etmek için çok önemli hale getirir.

Sistem, ajanınızın en uygun maliyetli uçuşa nasıl yardımcı olacağı da dahil olmak üzere diğer tüm yönlerde aynı şekilde çalışır. Bununla birlikte, üyeler genellikle normal oranın aksine prim oranını alırlar.

Pekala, ne kadar?

Bu soruyu cevaplayacak tek bir sayı yoktur ve fiyatlar her zaman değişebilir. Bu, hangi uçağı seçeceğinizi ve nereye gittiğinizi bilmeden belirli bir cevap vermeyi zorlaştırır. New York’tan L.A.’ya atıf X uçağında bir gidiş -dönüş uçuşu, bir minivan kadar pahalıya mal olabilir veya Miami’den Bahamalar’a 5K’nın altında bir King Air 200’de bir gidiş -dönüş rezervasyonu yapabilirsiniz.

Seyahatinizin özelliklerini düşünün, ardından hangi uçağın ve hangi uçuşların tatil bütçenize gireceğini bulmak için bir acenteyle iletişime geçin.

İlişkili

Uluslararası seyahatler için gadget’lara sahip olmalı, dünya çapında birkaç yolculuğumuzda, elektrik, ölçüm birimleri ve hatta kıyafet kodları için benzersiz gereksinimlere sahip ülkelerde macera eden aile için bir “zorunluluk” listesi oluşturduk. Bu öğelerin çoğunu hareket halindeyken alabilmenize rağmen, birkaç anahtar gadget’a sahip olmak güzel…
11 Ocak 2017 “Dünyayı Seyahat”

Bitterroot Vadisi, Montana ve Northwest Passagewe, Lolo Trail’i keşfetmek için bir gün boyunca Lewis ve Clark’ın ayakkabılarına adım attı. Yol gezisi cennet, bu yolculuk sizi nehrin kenarında büyük yollarda kolay bir yolculukla (daha fazla macera istiyorsanız Lolo otoyolunu tercih edin) doğaya yaklaştırıyor.
28 Ağustos 2010 “Epic Yol Gezileri”

Mall of Americathe Kids’deki çocuk dostu cazibe merkezleri okula geri döndü, kış kaçınılmaz ve yol gezisi sezonu uzun bir hafta sonu veya tatil tatili için küçüldü. Minnesota, Bloomington’daki Amerika Mall, Minneapolis-Saint Paul International’da uzun bir konaklama veya mola ile hem yol savaşçılarını hem de jet belirleyicilerini barındırmak…
3 Kasım 2013in “Midwest”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *