New Hampshire’daki Echo Gölü’nde bir mücevher bulmak

New Hampshire eyaletindeki gölleri düşündüğünüzde, çoğu insan Winnipesauke Gölü veya Sunappee Gölü’nü düşünüyor, çünkü bunlar eyaletteki en büyük göllerden ikisi. Ailem ve ben, ancak Newfoundland Gölü’ne bir günlük gezi yapmaya karar verdik. Bizim için bir saatten biraz fazla bir sürüş.

Yankı Gölü çevresindeki ormanlık tepeler

Ertesi sabah erken saatlerde öğle yemeği, içecekler, gözlük, havlu ve tabii ki güneş koruyucu ve kıyafet değişikliği paketlediğimizde oldu. Yol boyunca beklenmedik trafikle karşılaştık (Dunkin ‘Donuts’ta doğaçlama bir durağa yol açtık!) Ve göle geldiğimizde bir kez daha durdurulduk. Göl o kadar popülerdi ki, bir polis memuru yeni gelenlere araç otoparkının dolu olduğunu söylüyordu.

Eşimin Echo Gölü’ne fazladan bir saat sürme fikri vardı. İçinde yüzebileceğinizden bile emin değildik, ama hepimiz ‘Hadi gidelim!’ Dedik.

New Hampshire’daki Yankı Gölü

New Hampshire, North Conway dağlarında çarpıcı bir sürüş oldu. Tek başına sürücü muhteşem. Echo Lake sadece büyük bir araç otoparkı ile halka açık değildi, aynı zamanda gölün kendisi kristal berraklığında suları, kiralık tüpler, kürek tekneleri ve kayaklar, temiz tuvaletler ve cankurtaranlar ile bozuldu. Her yerde doğa ile çevrili olmak şaşırtıcıydı. Bizi çevreleyen büyük istekli ağaçları ve dağ tepelerini alamadım ama yardım edemedim. Gün beklediğimizden bile daha iyi oldu. Günümüz çarpıcı sular, kahkaha, iyi yemek, doğanın güzelliği ve sessiz, huzurlu bir sürüşle doluydu. Echo Gölü kesinlikle günlük geziye değer.

Echo Lake Eyalet Parkı hakkında çok daha fazla bilgi için New Hampshire’ın Eyaletinin bu konuda ziyaret edin.

Bölgede bir gecede kalıyorsanız, Echo Gölü’nü ziyaret edecek 53 otel var.

New Hampshire’daki Echo Gölü’nde kano yapmak

Christina Briggs serbest yazar ve seyahat blog yazarıdır. New Hampshire, kahve, şarap ve seyahat her şeyi seviyor. Harika eşi ve iki oğlu, 14 yaşındaki Nicholas ve 11 yaşında Logan ile yaşıyor.

İlişkili

Michigan Gölü’nün Çemberi, Saint Lawrence Deniz Yolu boyunca bir kilit, kanal ve kanal sistemi ile Atlantik Okyanusu’na turcuk atan, popüler bir Midwest yolculuğu, müthiş göller daire turu, tüm müthiş gölleri ve tüm müthiş gölleri birbirine bağlayan belirlenmiş bir doğal yol sistemidir. Lawrence Nehri. Müthiş Göller Çemberi Turu…
17 Ekim 2022in “Destansı Yol Gezileri”

Amerika’nın En İyi 100 Campgroundsmy Favori Kamp Aracı, RezerviAmerica.com, dün Amerika’nın En İyi 100 Kamp Alanı seçimlerini açıkladı. Reserveamerica’yı seviyorum. Site, yolculuğunuz boyunca kamp alanlarını aramanıza izin verir ve gerçek kamp alanlarının haritalarını kullanabilir, her kamp alanında neler olduğu hakkında net bilgiler vardır ve hepsini arayabilirsiniz…
23 Mayıs 2009 “En İyi Kamplar”

Washington, Washington, Chelan, Washington’u keşfetmenin 5 yolu harika bir aile tatili destinasyonudur. Neden? Niye? Chelan Gölü ve Okanogan-Wenatchee Ulusal Ormanı, balıkçılık, yürüyüş, kano, bisiklet ve hatta kuş gözlemciliğinden açık hava rekreasyonu için yıl boyunca fırsatlar sunar. Ve ılıman Pasifik Kuzeybatı’nın kalbinde yer aldığı için, bölge gerçekten aşırı sıcaklık yaşamıyor…
19 Mayıs 2016 “Pasifik”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *