Asya’da başarılı bir şekilde nasıl pazarlık yapacağınıza dair 10 öneri

Dünyanın dört bir yanındaki birçok gezgin, 2 büyük şey nedeniyle Asya’yı varış noktası olarak seçiyor; Birincisi, zengin kültür kesinlikle özgürleştiricidir; İkincisi, yaşam maliyeti birçok batı ülkesinden daha ucuzdur. Eğer harika pazarlık becerileri ile donatılmışsanız, o zaman bir sürü yerel ürün ve lezzet taşımanız beklenmedik değildir – ve muhtemelen ülkeyi eve dönmesi için ayrılırken ek bagaj ödeneği için ödeme yapmanız! Ancak, tüm insanlar nasıl pazarlanacağını bilmiyor. Bazıları utangaçken, diğerleri yerel satıcılarla pazarlık yapmanın kaba olduğunu düşünüyor. YANLIŞ! Sınırlarınızı bildiğiniz sürece daha iyi bir fiyat çözmenin kaba olmadığını açıklığa kavuşturayım. Gerçekten iyiyseniz, satıcılarla arkadaş olarak bile olabilirsiniz.

İki Maymun Seyahat – Asya’da Nasıl Mazika Makinası Yapılır

Haggling becerilerinizin seyahat okulunda bir ‘F’ alacağını düşünüyorsanız, bu yazı sadece biletiniz olabilir! Ben bir Asyalıyım ve söylemeliyim; Haggling, sistemimizde derinlemesine kazınmıştır. Her alışverişe gittiğimde doğal olarak ortaya çıkıyor. Vietnam’a gittiğimi hatırladım ve ABD’den ev sahibi pazara gittiğimizde yanımdan ayrılmak istemedi. O (bir Hint delegesi ile birlikte) nasıl pazarlandığımı gördü ve oldukça şaşırdı! Ve birkaç dolar kurtarmak istediği için müzakerecisi olduk. bana güven; Bunu da yapabilirsiniz. İşte Asya’da başarılı bir şekilde nasıl pazarlık yapabileceğinize dair ilk on ateş önerim.

Bu arada, dünyanın farklı bölgelerinde tatilde nasıl pazarlık yapabileceğiniz konusunda çok daha aptalca öneriler okuyabilirsiniz, ayrıca Fantastik Rehberler ve DealChecker’ın eğlenceli Infographics.

İçindekiler

1. Kendinden emin olun
2. Biraz ‘pazar’ araştırması yapın
3. Bir bağlantı kurun
4. Dillerini Konuşun
5. Onları eğlendirin
6. Rahatsız olmayın
7. Büyük bir alışveriş çantası getirin
8. Daha küçük faturalar hazırlayın
9. İyi bir mağaza seçin
10. Pinterest’te sizi resmi olarak bitirin mi? Bunları sabitleyin!

1. Kendinden emin olun

Aslında bu öneriyi İngiliz olan solo bir kadın seyahat blog yazarından aldım. Vietnam’ı üç ay boyunca bir scooter üzerinde dolaştı ve maalesef yolculuğu bozuldu. Yerliler ona yardım etmeye gitti ve yedek bir parça almak için bir dükkana ulaştığında, satıcının öğeyi aşırı sunmaya çalıştığını biliyordu. Sadece güvenle gülümsedi, akıllı görünüyordu ve fiyatla aynı fikirde olmadığı belirgin bir jest yaptı. Satıcı onu düşürdü! Bak, işe yaradı!

Yerel satıcılar, sokak-akıllı olup olmadığınızı vücut dilinizden söyleyebilirler. Eğer öyleyse, ‘bilgi sahibi olmayan’ durumunuzdan yararlanmazlar ve kolayca müzakere edebilirsiniz.

2. Biraz ‘pazar’ araştırması yapın

İki Maymun Seyahat – Asya’da Nasıl Mazika Makinası Yapılır

Bu çok mantıklı, değil mi? İlk etapta fiyatı bile bilmiyorsanız nasıl pazarlık edebilirsiniz? Pazara gitmeden önce, çevrimiçi olarak biraz araştırma yapmayı deneyin. Yerel el sanatları veya lezzetler almak istediğinizden eminim. Eğer durum buysa, birçok gezgin deneyimlerini ve bunların fiyatlarını da paylaştı. Bu çevrimiçi kaynakları rehberiniz olarak yapın. Ancak, çapraz kontrol yapmak için zamanınız yoksa, yayınlanan fiyattan% 50-75 indirim yapmaya başlayın. Asya’dayken bu ideal bir ölçüt.

3. Bir bağlantı kurun

Gözlerini kullan! Birisi sizinle doğrudan göz teması kurarsa, ilk hedefinizi buldunuz. Bu zaten bittiğinde, inci beyazlarınızı göstermenin zamanı geldi! İster inanın ister inanmayın, gülüşün sizi mil sürebilir. Bu durumda, en düşük fiyatı elde etmek için biletiniz olabilir.

4. Dillerini Konuşun

Ve anlık bir bağlantıya sahip olmanın başka bir yolu nedir? Yerel dili kullanarak birkaç temel ifade öğrenin. Örneğin, selamlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ya da belki ‘Bana indirim yapabilir misin?’, ‘Fiyatı düşürebilir misin?’ Gibi kolay ifadeleri çevirebilirsiniz.

5. Onları eğlendirin

Abartılı jestler yaptığımızda yerliler bunu sever. Onlar için çok eğlenceli! Kollarınızı değiştirin, sallayın, fiyatın düştüğünü duyduğunuzda bazı heyecanlı yüzler yapın. Muhtemelen, sizi bunun için sevecekler ve size en iyi oranı verecekler.

6. Rahatsız olmayın

İşte anlaşma, bazı Asya ülkelerinde insanlar biraz dokunaklı olabilir. Satıcıların tam anlamıyla sizi alacakları deneyimim vardı, böylece mağazalarına bir göz atabilirsiniz. Bu olursa sakin olun. Bu normal. Eğer rahatsız olursanız ya da onlara bağırırsanız, o zaman her türlü iyi pazarlık bulmak için iyi şanslar!

7. Büyük bir alışveriş çantası getirin

İki Maymun Seyahat – Asya’da Nasıl Mazika Makinası Yapılır

Bu her zaman yaptığım bir şey. Büyük bir alışveriş çantası taşıdığınızı görürlerse, birçok şey satın alacağınız izlenimi yaratabilirsiniz. Ve bu nedenle, farklı satıcılar sizi davet etmek istiyor ve toplu olarak satın alabilmeniz için fiyatları düşürmeye hazır olacaklar. Bu teknik pratikte her zaman maceralarımı ele aldı.

8. Daha küçük faturalar hazırlayın

İki Maymun Seyahat – Asya’da Nasıl Mazika Makinası Yapılır

Eğer sennull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *