Canberra, Avustralya’da yapılacak en iyi şey [Önerilen turlarla]

Yakında Canberra, Avustralya’ya seyahat etmeyi planlıyor musunuz? Önerilen turlarla Canberra’da yapılacak şeyler hakkındaki aşağıdaki fikirlerimizi okuyun!

Fotoğraf: Simon Yeo CC, 2.0Canberra tarafından Avustralya’nın başkenti. Şehir biraz çok genç ve hükümetin merkezi olmak amacıyla özel olarak yaratıldı. Aynı zamanda ülkenin birçok önemli sanatının evidir, örneğin Aborijin sanat koleksiyonu. Bazıları Canberra’nın Avustralya’daki diğer şehirlere kıyasla kontrol etmek için “sıkıcı” bir yer olduğunu düşünse de, bu şehrin aslında sunabileceği çok şey var. Tarih, parlamento ve sanatla ilgili olduğunda, burası da eğlenceli ve heyecan verici bir yer olabilir. Özellikle Avustralya hakkında çok daha ayrıntılı bilgi arayan insanlar için.

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Filipin Pasaportunuzla Avustralya’ya Nasıl Göç Edilir

Melbourne, Avustralya’daki En İyi Plajlar -top 10 Melbourne Plajları

Avustralya seyahat geçmişinizi nasıl alabilirsiniz (varışlar ve kalkışlar)

Süresi dolmuş Avustralya Vizesi: Avustralya’da aşırı kalırsanız ne olur?

Sponsorlu Ebeveyn Vizesi (Alt Sınıf 870) – 5 yıllık Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

İçindekiler

Canberra, Avustralya’da yapılacak en iyi şeylerin listesi

1. Avustralya Savaş Anıtı
2. Avustralya Ulusal Galerisi
3. Avustralya Parlamentosu Binası
4. Ainslie Lookout Dağı
5. Kraliyet Avustralya Nane
6. Questacon
7. Burley Griffin Gölü
8. Cockington Green
9. Avustralya Ulusal Müzesi
10. Ulusal Portre Galerisi
Canberra, Avustralya Hotel’de Nerede Kalınır
Lüks otel

Canberra hakkında eğlenceli gerçekler

Canberra, Avustralya’da yapılacak en iyi şeylerin listesi

1. Avustralya Savaş Anıtı

Fotoğraf Simon Yeo CC tarafından 2.0

Avustralya’nın savaş tarihi hakkında çok şey sunacak müthiş bir müze. Orada araçlar, uçaklar ve denizaltılar görülebilir ve Avustralya’nın dahil olduğu savaşlar hakkında çok şey öğrenirsiniz. Özellikle WW1 ve WW2 müthiş ayrıntılarla gösterilmiştir.

2. Avustralya Ulusal Galerisi

Fotoğraf Jim Bowen CC tarafından 2.0

Bu Avustralya’da mutlak bir müze vurgu. Avustralya’nın keşfi ve gelişimi farklı adımlarla gösterilmiştir. Sadece insanların göçü ile ilgili değil, aynı zamanda hayvanların, bitkilerin ve etkilerininkiyle de ilgili. Aborijin ve Torres Strait sergisi özellikle büyüleyici.

3. Avustralya Parlamentosu Binası

Fotoğraf: Leorex CC BY-NC-ND 2.0A Binası Görmeye değer, çok sayıda sembolizm ve ülkenin tarihinin normal. Parlamento binası Canberra’da uzaktan görülebilir. Şehrin ortasındaki küçük bir tepede yer almaktadır ve mimari olarak benzersizdir. Parlamentoda ülkenin tarihi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.

4. Ainslie Lookout Dağı

Fotoğraf: Russellstreet CC BY-SA 2.0 Ainslie Dağı’ndan, Canberra üzerinde müthiş bir manzaraya sahip olacaksınız, bu yüzden kaçırmayın. Şehrin çok iyi bir görünümünü istiyorsanız, kesinlikle bu bakış açısına çıkmalısınız. Şehri ateşli bir turuncuda yıkayan gün batımı ve karanlığın kırılması görmeniz gereken bir manzara. Canberra’yı yukarıdan görmek için daha iyi bir yer yok.

5. Kraliyet Avustralya Nane

Fotoğraf Simon Yeo CC tarafından 2.0
Avustralya para biriminin tarihini ve evrimini izleyen bir müze. Böylece, madeni paraların nasıl basıldığını ve kontrol edildiğini gözlemleyebilirsiniz. Kontrol oldukça kısa ve çok fazla zaman almıyor.

6. Questacon

Fotoğraf: Kate Bunker CC BY-NC 2.0A Cennet Öğrenmeyi ve eğlenmeyi seven çocuklar için. Canberra’daki Questacon, çocuklar için değil, aynı zamanda meraklı yetişkinler için de müthiş bir müzedir. Çocukların deneylere katılmalarına ve etrafta dolaşmalarına izin veren açıklamalar içeren birçok etkileşimli sergi var. Çocuklarla seyahat ediyorsanız, bu şiddetle tavsiye edilen bir yer!

7. Burley Griffin Gölü

Fotoğraf: Sam Ilić CC BY-NC 2.0an, spor yapmanın mümkün olduğu çok keyifli çevre alanlara sahip insan yapımı göl. Ayrıca piknik, barbekü veya hatta sadece uzanmak ve rahatlamak için müthiş bir alan var. Buna ek olarak, bu alandan, çarpıcı manzaraya sahip müzelere ve restoranlara erişiminiz var.

8. Cockington Green

Fotoğraf: Paul Carmona CC BY-NC-ND 2.0Cockington Green, Canberra’da bir minyatür parktır. Bu yerde, dünyanın çeşitli ülkelerinden minyatür binalar ve manzaralar göreceksiniz. Yemek/içmek istiyorsanız bu alanda kafeler de var.

9. Avustralya Ulusal Müzesi

Fotoğraf: Sam Ilić CC BY-NC 2.0
Canberra’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir müze. Ulusal Müze doğrudan şehrin ortasındaki bir yarımada üzerinde su üzerinde yer almaktadır ve bulmak kolaydır. Müze binası, mimari olarak şaşırtıcı ve etkileyici olduğu için gözü uzaktan yakalar. Bu çok bilgilendirici kontrol, kolonizasyon ve şimdiki sayede Avustralya’nın Aborjinlerden tarihini anlamanıza izin verecektir.

Önerilen Tur: Sydney’den: Parlamento Evi ile Özel Canberra Günlük Gezisi

10. Ulusal Portre Galerisi

Fotoğraf: Rose Holley CC BY-NC-ND 2.0
Müze ulusal safra yakınındanull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *