Viyana, Avusturya’da 3 günlük bir güzergah ve Viyana, Avusturya’dan Hotel Das Triest

Guten etiketinde lüks konaklama deneyimim (evet burada Almanca konuşuyorlar)! Girit, Yunanistan’dan buraya gelmek için 3 saatlik bir uçuş yaptım. 11:00 civarında indim ve sadece 12 Euro için şehir havaalanı trenini şehir merkezine götürdüm. Oradan, Uber’i daha sonra hakkında daha fazla bilgi vermek için çok heyecanlı olduğum * çok lüks * otelime götürdüm.

Avusturya, Orta Avrupa’da bulunan kara ile çevrili bir ülkedir. Alplerin içinde yer alır, bu nedenle sadece% 32’sini 500 metrenin altında bırakır. Plaj severler, endişelenmeyin, Avusturya çok doğal göllere ve şelalelere ev sahipliği yapıyor, böylece suyun tadını çıkarabilirsiniz. Sadece tuzlu değil: P Viyana onun başkenti ve kişisel olarak, bence bu şehir büyülü. İlk kar küresi burada yapıldığında (kar küreleri seviyorum !!), müziğin sesinin burada yakın bir yerde çekildiğini görmek zor değil ve elbette, sürekli olarak dünyanın en yaşanabilir şehrinin bir parçasıydı.

3 gün içinde Viyana’da yapabileceğiniz bazı büyülü şeyler (veya daha fazlası)

Viyana’da sadece 2 gece geçirdim ve bir dahaki sefere daha uzun süre kalacağım yemin ederim! Bazılarınız burada 2 gece kaldığım için Viyana’ya ‘gerçekten’ olmadığımı düşünüyor olabilirsiniz ama hey, hepimizin lüks, zaman ve param yok (artı da eve gelecek bir kocam ve iki kedim var) . Her neyse, sadece kısa bir süre için buradaysanız Viyana’da yapabileceğiniz bazı şeyler (daha uzun kalmanızı öneriyorum).

1) Seyahatinizi planlayın ve harika konserlere, etkinliklere ve festivallere göz atın – 1976’da kurulan bir Alman sirkleri olan Circus Roncalli’yi yakalayacak kadar şanslıydım. Viyana’da bir aylık bir gösteri var ve yapamadık Direnmek, gözlerimin hemen önünde dünya standartlarında performanslarını görmeliyim! Mevcut tek koltuk, 104 Euro ödemek zorunda kaldım premium bir koltuk oldu. Pişmanlık yok, 3 saat süren böyle büyülü bir gösteri oldu ve hepsi her kuruşa değerdi! Avusturya’nın resmi turizm sayfasındaki konserler, etkinlikler ve festivaller listesine göz atın.

2) Şehrin etrafında geziye çıkın – Viyana güzel bir şehir ve bunu yeterince stres alamıyorum. Sadece dolaşın ve Cafe’den sonra Cafe Alley’den sonra güzellik sokağını al. Siz oradayken, Schonbrunn Sarayı, St. Stephen Katedrali, Opera, Naschmarkt ve çok daha fazlasına gidin. Bu arada, şehir özellikle geceleri büyüleyici. Ayrıca Viyana’nın farklı yüzlerinde uzmanlaşmış bazı turlara – kültür, mutfak, tarih vb. (Bir Filipinli okuyucu olan LJ tarafından gezilecek kadar şanslıydım. Filipin yemekleri sunar. Yum!)

3) Belvedere Sarayı Müzesi’ndeki güzel sanat koleksiyonuna hayran olun – sanat severler için burası olacak! Çok fazla sanat hayranı olmayanlar için, burası hala yer. Bu, Claude Monet, Vincent Van Gogh ve Max Beckmann’ın asil sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Burada, Egon Schiele ve Oskar Kokoschka’nın Gustav Klimt’in resim ve eserlerinin en büyük koleksiyonunu da bulabilirsiniz.

4) Alp Panoramik Hallstatt, Melk Abbey ve Tuna Vadisi, Wachau Vadisi’ne bir günlük gezi yapın – bu yazıdan daha önce söylediğim gibi, Avusturya muhteşem göllere, nehir ve vadilere ev sahipliği yapıyor. Sizi şehrin dışına çıkaracak ve Avusturya’nın doğasını en iyi şekilde deneyimlemenize izin verecek bu turlardan herhangi birini seçin. Daha fazla zamanınız varsa, neden her şeyi görmeye çalışmıyorsunuz? ? P.S. Kameranızı ve 100 GB bellek kartınızı unutmayın!

Viyana, Avusturya’da kaldım

Girit, Yunanistan’da harika bir otelde kaldım çünkü işlerin daha iyi olamayacağını düşündüğümde, şimdi Triest Suite, büyük bir iş süiti ve görünüşe göre en büyük oda olarak adlandırılan Hotel Das Triest’in Odası 001’de kalıyorum Bu 72 odalı butik mülkte. İşte onlar hakkında sevdiğim şey:

1) Otelin kendisi tarihseldir-300 yıl önce Viyana ve Trieste arasındaki atlı posta koçu rotasında (böylece isim) sahneleme direğinde dururken kendinizi hayal edin. O zamanlar tonozlu tavanları olan orijinal ahırlar salonlara, süitlere ve konferans odalarına dönüştürüldü.

2) Mimarlık muhteşem – Avusturyalı mimar Peter Lorenz sayesinde, eski bir binayı başarılı bir şekilde lüks çağdaş tasarım ve lüks ile karakterize edilen benzersiz bir butik otele dönüştürdüler. Hala geleneksel bir binanın bu modern ve lüks bir şeye nasıl dönüştürülebileceğine inanamıyorum. Bu binanın her köşesinde tonlarca çaba harcadıklarını gerçekten söyleyebilirsiniz. Bu, geçmişin ve şimdiki karışımın uyumlu bir şekilde nerede karışımının mükemmel bir örneğidir.

3) İç dekor ve döşemeli parçalar – tıpkıMimari, ünlü iç mimar Sir Terence Conran sayesinde iç mekan büyülü. Döşemeli parçalar Avusturyalı firma Wittman’dan ve Bang & Olufsen televizyon ve ses sistemi kaçırılamıyor. (Bunlar dergiden yeni okuduğum markalar. Asla onları kullanma şansım olacağını hiç düşünmemiştim haha)

4) Konum – şehir merkezinin ortasında olduğu gibi, neredeyse tüm cazibe merkezlerine kolayca erişilebilir. Karlsplatz yeraltı istasyonu 2 dakikalık bir yürüme mesafesindedir, St. Stephen Katedrali 15 dakikalık bir yürüyüşte ulaşılabilir. Ayrıca, Naschmarkt birkaç dakika yürüme mesafesinde. Burası birçok restoranın olduğu ve hediyelik eşya alışverişi için de ünlüdür.

5) Personel – Bazı personeli Filipinliler ve gerçekten çok misafirperver olduğumuzu söylemekten gurur duyuyorum (hepsi, sadece Filipinler haha değil). Sorularıma ve ihtiyaçlarıma katılabildiler ve hepsi çok nazik ve sıcaktı.

6) Oda – Bir iş süitini kim sevmiyorum?! Hadi, bu oda bir rüya gibi! Bu odaya adım attığım anda gerçek bir VIP olduğumu hissettim. Bir uyku ve yaşam alanım, Bang & Olufsen Plazma düz ekran TV ve B & B Italia, Wittmann, Philippe Starck ve Minotti tarafından tasarımcı mobilyalarım vardı. Bu isimler bu alanda çok ünlüdür, bu yüzden bu mobilya parçalarına uzanırken beni affedin. Haha. Bu oda turunu görmek için Facebook sayfama bir göz atın!

7) Para Değeri – Booking.com’da yayınlanan üstün bir çift kişilik oda için 417 Euro fiyatı için, paranızın değerini gerçekten alacağınızı söylemeliyim. Merhaba, Viyana, Avusturya’da güzel bir tarihi otel için 417 Euro ?? Bu hiç fena değil!

Genel olarak, Viyana’nın geri dönmek istediğim ülkelerden biri olduğunu düşünüyorum. Az önce ayrıldım ama zaten uçuşumu planlıyorum. Haha. ♡

Pinterest’te misin? Bunları sabitleyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *