Aussie Spirits Masterclass, Cirque du Soleil sahne arkası geçişi ve camımda çok sayıda yeni bira!

Bu hafta Romance HQ’da bizim için kesinlikle çılgınca oldu. Çoğunlukla Sydney’de baharın başlangıcıyla kış mevsimi uykusundan herkesi uyandıran inanılmaz şeyler sayesinde. Eminim ufukta da çok daha fazla parti var.

Avustralya zanaat cin, rom ve viski için bir masterclass’a gittik, Cirque du Soleil’in en yeni performansında sahne arkası ve ötesindeyiz ve Sydney Craft Beer Haftası da başladı.

Bunun ters tarafında, ailede birkaç sağlık korkusu yaşadım (kardeşim geçen hafta neredeyse kalp krizinden öldü ve annem hafta sonu tıbbi tesise götürüldü – her ikisi de şimdi tamam), Ve buzdolabımız her zaman rahatsız edici ve pahalı olacak.

Ama biz çabalarız ve umarım bu haftanın IG baskısı sizi bu Ekim sabahı bizimle benzer bir olumlu zihniyette bulur.

Zevk almak

Jim ve Christina XX

Her Cuma gönderdiğim haftalık bültenimize kaydolmayı unutmayın. İçinde haftanın mesajlarının bir özeti ve bizimle neler olduğuna dair haberler var. Ayrıca, koştuğumuz yarışmalarda veya verdiğimiz freebies hakkında size özel bir bildirim veriyoruz.

Bültenimizi ve ayrıca Seyahat Üzerine Tamamen Ücretsiz E -Kitabımızı almak için buraya tıklayın.

İlk tanıştığımızda Lightning tarafından nasıl etkilendiğinin tüm hikayesini paylaşmayı seçtik. ve mecazi olarak da değil. Bizim bir dostumuz bize Fransızların ilk bakışta sevgiyi “darbeye çarptı” anlamına gelen “darbe de foudre” olarak nitelendirdiğini söyledi. Hayır bunların hiçbiri.

Kelimenin tam anlamıyla göklerden bir cıvata bize fırladı!

İşte yıldırımdan nasıl etkilendiğimizin tamamı.

Cesaret Nip’in çarpıcı arkadaşlarımız bizi en yeni (ve muhtemelen en büyük) etkinliğine davet etti. NIP OF CORRAGE, Avustralya zanaat ruhları için bir distribütör ve büyükelçidir.

İlk kez, NIP OF CORRAGE’nin sahibi Kath, ürünleri, tarihleri ​​ve bir bütün olarak endüstri hakkında bir konuşma yapmak için distillers’ın 8’ini bir araya getirdi. Oldukça bir soru – bu fantastik insanların kim olduğunu ve bu etkinlikte ne kadar gelmeleri gerektiğini görmek için aşağıdaki listeye göz atın.

Bu masterclass, en iyi kayaların girişinde ve dairesel rıhtımın yakınında, tercih edilen yeni şehir çubukları tahıllarımızdan birinde. Her bir damıtıcının ürünlerini görevlendirip hikayelerini duyacağız. Oldukça özel bir deneyim.

İşte bu çok özel ruhları yapan çılgın dahiler. İşte kim olduklarının (soldan sağa) damıtımlarının ve Sydney’e ulaşmak için ne kadar seyahat etmek zorunda olduklarının bir listesi.

William McHenry – McHenry Distillery, Port Arthur, Tas – 1.100km (700 mil)

Peter Bignell – Belgrove Distillery, Kempton, Tas – 1.000km (650 mil)

Beau Schilg (ve kurucu Dean Druce en sağda) – Corowa Distillery, Corowa, NSW – 600km (370 mil)

“Spike” – Hoochery Distillery, Kununurra, WA – 4.200km (2.600 mil) – Spike’ı buraya gelmek 2 gün sürer.

Genise ve Brian Hollingworth – Black Gate Distillery, Mendooran, NSW – 390km (240 mil) – Bu arada Black Gate hakkında çok daha fazlası.

Mel Davies – Loch Brewery and Distillery, Loch, Vic – 980km (600 mil)

Bu, herkesin buraya gelmesi için toplam 6.670km (5.160 mil). Etkileyici.

Bu Raymond Desert III – ya da herkesin onu çağırdığı gibi ‘Spike’. Ve haklı olarak, bu adam bir yapışkan ve aynı zamanda güzel bir adam ve çok ilginç. Spike’ın damıtılması-Hoochery-Batı Avustralya’nın kuzeybatıdaki Kimberley bölgesinde. Ülkenin en izole ama birçok çarpıcı bölgesinden biri.

Spike’ın romu kesinlikle şaşırtıcı – ama Coke’dan oradayken romu seçmesini istemeyin. Seni yere yakacak! Onun romu temiz içecek kadar iyi – tüm iyi ruhlar olabileceği gibi.

Belgrove Distillery’den Peter Bignell, bir şey söyleyen damıtanlar arasında bile Mad Scientist olarak bilinir! Peter’ın bakış açısı tamamen sürdürülebilirlik ve çevrecilikle ilgilidir. Onun içki fabrikası neredeyse kesinlikle dünyanın en yeşil.

Hareketsizliğini ateşliyor ve çiftlik makinelerini (traktörler dahil) biyoyakıtla – veya yerel Chippy’den eski yağla çalıştırıyor! Hatta koyunlarının kakasını yakıt için yakar! Kullandığı tüm tahıl toprağa geri döner veya yem olarak kullanılır ve ruhları için kendi tahılının çoğunu olabildiğince büyütür. Dünyada padoktan şişeye damıtıcı olarak adlandırılabilecek birkaç kişiden biri.

Oh, ve çavdar viski ve onun damıtılmış zencefil birası-zencefil çekiç-akıl almaz derecede iyi.

Bu gece Bayan Romance ve ben bir köri için dışarı çıktık. Bu en iyisi – bir köri. Smaggle.com’dan dostumuz Carly, bir Hint restoranında ‘köri’ bir yemek dediğimi çok rahatsız edici buluyor. Neden söylediğime dair hiçbir fikrim yok – bu bir İngilizce şey olmalı.

Her neyse, bu yemek kesinlikle mükemmel. 34 yıldır burada olduğu ortaya çıkan Balmain’deki Hint Sarayı’ndayız! Bu yüzden doğru bir şey yapıyor olmalılar.

Muhteşem bir şekilde aşırı sipariş verdik-Garsonumuzun satın aldıktan sonra ‘iyi, bunu yarın için köpek bir çantaya koyabilirsiniz, değil mi?’

Bu tam olarak bizim düşüncemiz. Bir köri her zaman ertesi gün daha iyi tadı!

Bu gece için çok heyecanlıyız. Cirque du Soleil’e gideceğiz – ama bu sadece şovu görmekten daha iyi. Sahne arkasına gidiyoruz. Ve sadece sahne arkası değil; Ciddi sahne arkasında konuşuyorum.

Bu şovu görmeyi gerçekten dört gözle bekliyoruz. Cirque’nin Kooza olarak adlandırdığı en son olanı ve henüz en iyilerinden biri olduğu söyleniyor.

Ancak gösteri başlamadan önce, gıda bölümünde neler olduğunu görmek için Kooza mutfağındayız. Burası tüm personel ve sanatçıların yemek yemeye geldiği yerdir. Genellikle halka açık değildir.

Mutfak yöneticisi Shane Schipper ile tanıştık ve bizi yemek odasının arkasında mutfağın gizli alanına götürdü. Bir etiket bile yakaladık: sanatçılardan biri gezi için bizimle geldi çünkü daha önce mutfağın sahne arkasını görmemişti!

Kooza mutfağı kesinlikle büyüleyici. Shane ve 3 kişilik ekibi (evet, sadece 3 kişi) haftada 6 gün tüm gün Cirque personeli için yemek pişiriyorlar ve arka arkaya menüde asla aynı şeylere sahip değiller. İnanılmaz.

Size söyleyecek çok daha fazlası var – Shane’in mürettebatın mutlak favorisi olan domuz eti Carnitas için gizli tarifi de dahil. Ve nedenini anlayabiliyorum …

Bu gece Meksika gecesi ve herkesin favorisi. Sunulan yiyecekleri deniyoruz ve inanılmaz. Ne beklediğimi bilmiyorum, ama kesinlikle bunu beklemiyordum.

Bu alanı, Cirque du Soleil üç seviye sahne arkasında nasıl olduğu hakkında çok daha fazla bilgi edin!

Hype kesinlikle doğru: Kooza inanılmaz bir gösteri. Bu insanların bedenleriyle yaptıkları şeyleri nasıl yaptıkları hakkında hiçbir fikrim yok. Cirque’deki gösteri sırasında gerçekten harika olduğunu düşünüyorum. Ancak, sizin için şovun herhangi bir görseline sahip olmadığımız anlamına geliyor.

Ancak, şovun sonunda tekrar sahne arkasındayız ve bazı karakterlerle tanışıyoruz. Bu adam sirk için işe yaramıyor, ama yine de onunla bir fotoğraf çekeceğimizi düşündük. şaka yapıyorum.

Performans aşamasının arkasında, bizi agog eden bütün bir eğitim ve ısınma alanı var. Bu 100 kg tek kollu dambıllar bile çok daha fazlası! Birlikte antrenman yapmak için bu tür bir kiloya ihtiyaç duyan insanları anlayabiliyorum… ama dört tanesi var.

Bugün Sydney Craft Beer Haftası’nın gündüz gala lansmanı! Dünyanın her yerinden örneklenecek çok sayıda olağanüstü demleme ile harika bir hafta olacak.

Gala, Redfern’deki eski bir tiyatroda ve bira tadımı için ideal bir ortam!

Haftanın geri kalanında şehir için planlanan eğlenceli bira etkinliklerini kaçırmamak için SCBW sitesini kontrol ettiğinizden emin olun.

En iyisi, sadece SCBW için yaptıkları Tumut River Brewing Co’nun özel kırmızı ale’sini deneyebildim. Tumut River Brewing’in önemli bir hayranı olduğumu biliyor olabilirsiniz-şimdi tüm zamanların tercih ettiğim bira-gıcırdayan domuz apa.

Bu adamlar hala çok küçük ve Wagga Wagga ve Canberra arasında bir yerde küçük bir kasaba olan Tumut’un dışında herhangi birini bulmak son derece zor. Ama bu alanı görün. Biraları o kadar iyi, onu çok geniş bir şekilde göndermeden önce sadece bir zaman meselesi!

Gala’dan sonra, eşim Anton ve ben bir sonraki belirgin varış noktasına doğru yol aldık: Surry Hills’teki güvercin ve Olive. Bu adamlar bu yerlilerin pubını zanaat birası için müthiş bir cennete dönüştürdüler.

Tapa, San Diego’dan tercih ettiğim bira fabrikası taşı tarafından bir bira var. Bu onların kahve sütü Stout-acı tatlı kremsi kahve bağcıklı şişman bir bira. Gerçekten çok daha fazla bira!

Bu hafta biranın başka neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyorum.

Bu haftanın Seyahat Özeti

Her hafta, seyahatlerimizin daha önce hiç görülmemiş fotoğraflarını kullanarak tercih ettiğimiz seyahat destinasyonlarımızdan bazılarına geri dönüyoruz. İşte bu hafta tekrar bakıyoruz.

Bu eski Havana’daki Plaza de la Catedral ve UNESCO Dünya Mirası sitesi. 1777’de tamamlandı, ancak sadece sağa ekstra kuleyi eklemek zorunda kaldıktan sonra. Küba’da bir katedral olmak için 2 kule olmalı! Bu ülke, bir uzantının nasıl çarpıcı görüneceğini gerçekten biliyor.

Burada Küba’da çok sayıda harika anı var. Ne yaptığımız, nereye gittiğimiz, ne yediğimize ve hepsini nasıl yaptığımızla ilgili mesaj kütüphanemize göz atın!

Fırtına bulutlarının denizde yuvarlanmasının son derece terapötik olan görüntülenmesiyle ilgili bir şey var – özellikle su Noosa, QLD çevresinde gibi göründüğünde. Muhtemelen şimdi sahilden çıkmamız gerektiğini umuyoruz!

İşte bu çarpıcı küçük kasabada nasıl gevşeyeceğine dair yazımız.

Avustralya’nın en doğu noktasında Byron Bay Deniz Feneri’nin altındaki sahil şeridi kesinlikle çarpıcı. Tanınmış Cape Byron Deniz Feneri’nden bakarken, kaplumbağalar, yunuslar, köpekbalıkları için bir göz açınVe hatta kambur balinalar – buradaki sularda çok fazla hayat var.

Byron Bay, yıllar önce buraya seyahat ettiğimden – Mrs Romance ile tanışmadan önce bile her zaman kalbimde özel bir yeri vardı. Ancak son zamanlarda buraya girdiğimiz için, burada sevmek için yepyeni bir nedenimiz var.

İşte Byron Bay, NSW hakkında yazdıklarımız hakkında kütüphanemiz.

Aleenta Phuket’teki Villa Noi, Bayan Romance’in manevi evidir. Aleenta Resort’un bu şaşırtıcı kendi kendine yeten kısmı, aile grupları, düğün partileri veya Tayland’da ideal plaj kaçışını arayan bir grup arkadaş için optimaldir. Ama bu yer hakkında her konuştuğumuzda, Bayan R’den duyduğum tek şey: “Zaten yer değiştirebilir miyim?”

Bu tesisi incelememize giderseniz ve buradaki birkaç odadan birkaç video izlenimize göz atarsanız, sonunda tatil evi noi ile ilgili bir bölüm var. Çok havalı!

Aleenta Phuket de kahvaltı seçimi ile oldukça şaşırdım. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey ve çok taze. Bu yayılma gerçekten diğer birçok otel brekkies utanç verici! Ve hepsi çarpıcı Andaman Denizi’nin gözünde. Oldukça özel!

Yıllar boyunca birlikte gittiğimiz tüm fantastik yerlere rağmen, Bayan Romance ve ben her zaman Avustralya’da en iyi bulduğumuz şeylere şaşırdık. Bu, Yeni Güney Galler’in kuzey ucunda ve güzel dönüştürülmüş bir motel ve restoran olan Halcyon House’a ev sahipliği yapan Cabarita Beach.

Halcyon House’a bağlı Paper Daisy adlı bir restoran da var. Güzel güverte bir restoran ve kendisi için ciddi bir isim yapıyor. Bizim yemek inceleme bizim oturmadan önce olacağını düşündüğüm kadar parlak değil … ama yine de iyi bir yemek oldu.

Paper Daisy ve Hızlı Bakış Yuvarlak Halcyon House da incelememize göz atın.

Bangkok’un kalbindeki Hua Chang Heritage Hotel’deki stil kesinlikle seviyorum. Burası bu çılgın şehirde böyle gizli bir hazine – gerçek bir vaha. Buradaki kapılardan geçerken farklı bir zaman ve yerde gibi geliyor. Ve bu oteli bir araya getirdiklerinde tasarımcılar bunu yapıyorlardı.

Başarmak!

Hua Chang ile ilgili tam incelememize göz atın. Burada gerçekten seviyoruz – aslında yakın arkadaşlar birkaç hafta içinde burada kalacak. Umarım onlar da beğenirler!

Umarız haftanın buradan iyi görünmesini umuyoruz. Aşağıdaki yorumlarda bize hafta sonunuz hakkında bilgi verin!

Bay ve Bayan Romance tarafından Instagram üzerinden görüntüler: @Mrandmrsromance.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *